אנגלית
אנגלית
אנגלית אנגלית
Internet Radio

High Speed
listen listen listen listen
תרגום
אינדקס מתרגמים
מאמרים
תלמידים
אנגלית
פורומים
לימודי אנגלית
תרגום
לפי מדיום
משחקים
וידאו
רדיו
מוסיקה
בלוגים מהעולם
מידע לפי שפה
עוד שפות
מידע לפי נושא
אנגלית
חדשות
תרבות
כלכלה
ספורט
אינטרנט
מידע מומלץ וקישורים
חיפוש באתר
RSS
קישורים
קישורים ושותפים עסקיים
קישורים לימודים, סטודנטים, מכללות
אחסון אתרים
RSS אנגלית דקדוק אנגלית מדוברת אנגלית עיסקית אנגלית עסקית אתר אתרים בית ספר לאנגלית בית ספר לשפות לימוד אנגלית לימוד אנגלית עסקית לימוד שפות לימודי אנגלית עולם פורום פורומים קורס אנגלית שפות תרגום לאנגלית תרגום מאנגלית לעברית
מפת האתר
פורטל שפות
מי כרגע באתר


Add to My Yahoo!


תנועה בקהילה
אין לך הרשאה לראות קוד זה.
אתה נדרש להכניס שם משתמש וסיסמה


Google

לימודי אנגלית לימודי אנגלית
תרגום arrow מאמרים arrow פרזנטציות באנגלית
Thursday, 19 October 2006
תייגו דף זה
Delicious
Furl it!
Spurl
NewsVine
Reddit
YahooMyWeb
Technorati

פרזנטציה באנגלית


מאת יניב ירושלמי, מורה לאנגלית עסקית

חשיבות שפת הגוף

עלינו להכיר את תנועות הגוף שלנו, לדעת לשייך אותן למצב נפשי נתון, ובתהליך איטי אך יציב, ללמוד לשלוט בהן ולנתב אותן. קבלת עזרה מסדנאות שפת גוף וממומחים בתחום פרזנטציה באנגלית הינה תמיד צעד מבורך.

אנשים רבים במגזר העסקי הם דוברי אנגלית. מי טובה יותר ומי טובה פחות. אך כמה מאיתנו דוברים גם אנגלית עסקית? אנגלית עסקית הינה מושג חדש, אשר התפתח בעידן המחשבים, עת קיבלנו כי אנגלית היא השפה הבינלאומית החדשה. החשיבות של שליטה באנגלית עסקית בימינו היא עצומה. כאשר מעבירים מצגת ללקוחות, משקיעים, אנשי עסקים וכיו"ב הבאים מכל קצוות תבל, אנגלית היא השפה היחידה כמעט, בעזרתה אנו יכולים לגשר על פער התקשורת. עם זאת, השפה המילולית היא רק חל' מהסיפור.

חשיבות שפת הגוף

מעטים האנשים המודעים לחשיבות שפת הגוף בעת העברת מצגות. שפת הגוף על כל מרכיביה היא כה חשובה, עד כי היא מרכיבה יותר מ-90% מהשיקולים שלנו בקביעת רושם ראשוני על אדם העומד מולנו. החוקר האמריקאי מהראביאן הצהיר (ראה קישור מס' 5 למטה) במחקרו כי כאשר אנו מבטאים את עצמנו, 55% מהתקשורת מועברת ע"י שפת גוף בלבד, 38% מועברת ע"י נימת קולנו, ורק 7% ע"י המילים עצמן!

תקשורת בלתי מילולית

כמעט כל אחד מכיר או שמע על ישראלי זה או אחר, הנסע לחפש את מזלו בארץ זרה, ועשה את הונו מבלי שיוכל להעביר אפילו שיחה אחת מלאה בשפה המקומית. כמובן שעל כל אדם כזה ישנם עוד עשרה שצלחו פחות, אך עצם העובדה כי קיימים מקרים כאלו, רק מדגיש כמה מהתקשורת נעשית בדרכים אחרות ולא ע"י שפה מילולית.

מה אנו משדרים

כאשר אדם מעביר כל סוג של אינפורמציה אל מול קהל, והולך בצורה זקופה ותנועותיו זריזות, הוא משדר לקהל כי הוא בטוח בעצמו ובמה שהוא מציג. לעומת זאת, אם אותו אדם ישחק או יסדר את שערו בזמן המצגת, הוא עלול לשדר, מבלי להיות מודע לכך, תחושה של חוסר בטחון, וסבירות גבוהה שהאינפורמציה אותה הוא מנסה להעביר תיפול על אוזניים ערלות.

תקשורת בתרבות זרה

חשיבותה של שפת הגוף בפרזנטציה באנגלית באה במיוחד לידי ביטוי כאשר אנו נמצאים בסביבה הזרה לנו. כלומר, אם אדם מדבר שפה שהיא אינה שפת האם שלו, חשיבותה של מצגת טובה בעזרת שפת הגוף עולה עוד יותר. אין הדבר אומר כי אפשר לזלזל בחשיבותה ובתפקידה של אנגלית עסקית טובה בעת העברת מצגת עסקית, ושל שליטה טובה באנגלית בכלל בעת שאנו באים במגע עם דוברי אנגלית או דוברי שפות אחרות המתקשרים עמנו באנגלית, אך ניתן לבסס באופן ברור, כי שליטה טובה בשפת גוף, ומודעות למסר אותו אנו מעבירים בערוץ זה, יכולים לפצות על מקרים בה אנגלית עסקית היא אינה הצד החזק שלנו.

להיות שחקן

בכדי להעביר מצגת בצורה טובה, על המציג להיות שחקן על הבמה. לקחת ברצינות גמורה את החומר אותו הוא מעביר, לשלוט בו על בוריו, ולהיות מוכן לכל שאלה, התקלה, או הערה. בנוסף לכך, חשוב לעלות על הבמה עם בטחון. שחקן העולה על הבמה בצורה מהוססת וחסרת בטחון, ימשוך תגובת פליאה וצחוק מהקהל. ולעומתו, שחקן שיעלה על הבמה וירגיש כאילו הוא נכנס לביתו הוא, מיד ימשוך את תשומת הלב של הקהל. "הנה עלה לבמה אדם חשוב" תהיה התגובה הרגשית הראשונית של כל צופה.

פרזנטציה באנגלית

עלינו לזכור כי כל תחושה שאנו מרגישים בכל רגע נתון, מועברת מבלי משים לב ע"י שפת הגוף שלנו, אך כיצד משפרים או מתקנים את שפת הגוף? הצעד הראשון, כמו בכל דבר כמעט, מתחיל במודעות. עלינו להכיר את תנועות הגוף שלנו, לדעת לשייך אותן למצב נפשי נתון, ובתהליך איטי אך יציב, ללמוד לשלוט בהן ולנתב אותן. קבלת עזרה מסדנאות פרזנטציה באנגלית וממומחים בתחום הינה תמיד צעד מבורך. וכמובן, במידה ואנו מתעסקים עם אוכלוסיות דוברות אנגלית , עלינו להפגין שליטה טובה במיומנויות אנגלית עסקית , ולקבל משובים חיוביים אשר יעזרו לנו לבנות את הבטחון העצמי ולשפר את התדמית העצמית שלנו, הן בעיניי עצמנו והן בעיניי הסביבה.

ביבליוגרפיה מומלצת

  1. דסמונד מוריסתצפית על גוף האדם, ספרית מעריב (1993)
  2. The Definitive book of Body Language, Allan Pease and Barbara Pease

קישורים מומלצים: קנדה
עידכון אחרון ( Wednesday, 03 June 2009 )
 
לימודי אנגלית לימודי אנגלית
סקר
אני הכי אוהב ללמוד אנגלית ב...
 
לימודי אנגלית
לימודי אנגלית
© 2021
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.